• Tālrunis

    Phone

    +371 67377847

  • E-pasts

    E-mail

    serviss@autogaz.lv

Blogs par autogāzi

Vai var uzstādīt gāzes iekārtu mašīnās ar tiešo degvielas iesmidzināšanu?

Nov 052017

Šodien visā pasaulē ievērojami mainījās automobiļu parks, galvenokārt tas ir attiecināms uz tehniskiem risinājumiem un izplūžu prasībām. Karburatora dzinēji jau ir pagātnē. Inžekcijas tipa dzinēji ar sadalīto iesmidzināšanu sastopas aizvien retāk jaunos automobiļos. To vietā stājas mūsdienīgie jaunās paaudzes dzinēji, kuri atbilst ekoloģijas un ekonomijas prasībām, tā dēvētie ar tiešo degvielas iesmidzināšanu tieši uz cilindriem. Vecā parauga gāzes sistēmas neder šiem dzinējiem. Ražotāji izveidoja jaunu gāzes sistēmu tādiem dzinējiem, kas tika izstrādāta konkrētam dzinēja tipam. Taču (šodien) ne visi tiešās iesmidzināšanas dzinēji var pāriet uz gāzes degvielu. Salīdzinot dzinēja kodu, kas tiek piešķirts katram automobilim, ar gāzes sistēmu ražotāja katalogu, var noteikt gāzes sistēmas uzstādīšanas iespēju šim automobilim.

TSI dzinējs

Dzinēja ar tiešo iesmidzināšanu galvenā atšķirība ir degvielas padeve nevis caur gaisa kolektoru, kur tā tiek sajaukta ar gaisu, bet tieši uz degkameru. Tas nozīmē, ka benzīna sprauslas atrodas agresīvā vidē un augstā temperatūrā, un, ja tās pilnīgi atslēgt, kā to veic ar dzinējiem, kuriem ir nesadalītā iesmidzināšana, tad tās ātri iekoksēsies un izies no ierindas. Tāpēc, lai pagarinātu benzīna sprauslu darba resursu, gāzes iekārtu ražotāji ir spiesti izmantot jaukto darba ciklu benzīns/gāze (apmēram 30/70). Tāpat arī šiem dzinējiem ir jābūt citai elektronikai, kas varēs tikt galā ar šo uzdevumu, nekaitējot dzinējam. Katram jaunās paaudzes dzinējam (atkarībā no dzinēja koda) der tikai unikālā programma, kuru ražotājs paredzēja un sagatavoja tieši šai mašīnai.

Šo iemeslu dēļ tādas sistēmas ir nedaudz dārgākas, nekā citi dzinēji. Bet viss ir atkarīgs no automobiļa plānojamiem nobraukumiem. Atbilstoši uzstādīšanas atmaksāšanās arī ir nedaudz lielāka, taču, esot šai degvielas cenas (bet nākotnē tā būs vēl augstāka) starpībai, ir jāsāk domāt par Jūsu „dzelzs” drauga apgādāšanu ar jaunu iekārtu.


Twitter Facebook Google+