• Tālrunis

    Phone

    +371 67377847

  • E-pasts

    E-mail

    serviss@autogaz.lv

Blogs par autogāzi

No kā veidojas automobiļu gāzes iekārtas cena?

Sep 202017

Daudzi uzskata, kāpēc ir jāmaksā vairāk, ja tādu pašu vai līdzīgu sistēmu var uzstādīt lētāk nekā citos sertificētos servisos. Diemžēl, tas nav tā. Aplūkosim visu pēc kārtas.

BMW e39 ar autogāzes iekārtu 

Sāksim ar elektroniku, kura atbild par automobiļa borta datora saskaņošanu ar gāzes sistēmu, kas tieši ir saistīts ar Jūsu automobiļa dzinēja pareizu darbu un drošību, un tas nozīmē, arī ar Jūsu drošību. Tai ir raksturīgas programmēšanas spējas, inovativitāte, funkcionalitāte un tajā izmantojamo detaļu kvalitāte. Var uzstādīt vienkāršāku un lētāku elektroniku un sastapties ar pareizas iestatīšanas problēmu, jo elektronikas iespēja var neatbilst Jūsu automobiļa prasībām. Var izmantot nezināma ražotāja produkciju un sastapties ar garantijas problēmu. Taču arī tas nav visbriesmīgākais – gadās negodīgi servisi, kuri jaunas elektronikas vietā uzstāda lietotu elektroniku kas tika paņemtiem no demontētiem automobiļiem. Tas, protams, ievērojami palētina iekārtas vērtību, bet „nepieliek klāt” drošību sistēmai. Tas arī attiecas uz citām detaļām.

Sprauslas ir atbildīgas par gāzes precīzu un savlaicīgu padevi un arī atšķiras ar cenu kategoriju. Ir jāzina, ka tās atšķiras ar savu resursu, jaudu, kā arī nostrādāšanas laiku, kas ir ļoti svarīgi mūsdienīgiem dzinējiem. Un, ja sprauslas nav pareizi atlasītas, tad tas neapšaubāmi ietekmēs dzinēja darbu.

Reduktors arī tiek atlasīts atkarībā no automobiļa jaudas un tā darba resursa. Tā ir kā ķēdes reakcija: ja izmantot derīgo reduktoru jaudīgā dzinējā, bet trasi un vārstus no mazjaudīgas sistēmas, tad labuma nebūs (būs pārslēgšana uz benzīnu). Tāpat arī būs, ja gluži otrādi – uzstādīt mazjaudīgo reduktoru uz jaudīga dzinēja. Un tas arī ietekmēs galīgo cenu.

Būtisku lomu iekārtas cenā spēlē arī balons. Gāzes baloni atšķiras pēc izmēriem un diametriem, atbilstoši, jo balons ir lielāks, jo augstāka ir tā cena. Diemžēl, sastopas gadījumi, kad negodīgi uzstādītāji jaunu balonu vietā uzstāda demontēto automobiļu balonus, iepriekš attīrot un nokrāsojot tos. Šeit ir jāzina, ka jaunais balons ir paredzēts desmit gadiem, pēc tam tas ir jāmaina. Uz katra balona ir pase (metāla plāksnīte), kur ir norādīti izgatavošanas un maiņas datumi. Balons – viena no detaļām, kura praktiski nav redzama uz automobiļa un to, diemžēl, izmanto dažas darbnīcas.

Mēs aplūkojām tikai dažas automobiļu gāzes iekārtas pozīcijas, kuras tiek izmantotas uzstādīšanas laikā. Turklāt ir jāpievērš uzmanība arī citiem materiāliem, tādiem kā elektriskais multivārsts ar avārijas nostrādāšanu, speciālas gāzes caurules un šļūtenes, fitingi utt. Viss tas veido kopējo cenu, un tā nevar būt lētāka nekā iekārtas (kas bija iegādāta pie paša ražotāja) cena.

Un, protams, vissvarīgākais – tā ir iekārtu uzstādošā servisa reputācija, pieredze, licences esamība un kvalifikācija. Tas viss ir Jūsu un Jūsu automobiļa drošība.


Twitter Facebook Google+