• Tālrunis

    Phone

    +371 67377847

  • E-pasts

    E-mail

    serviss@autogaz.lv

Blogs par autogāzi

Kā sagatavot automobili ziemai

Dec 032017

Ātri sabiezējošā krēsla, migla, kondensāts uz logiem, lietus, slidenie ceļi – tās visas ir rudens pazīmes, kuras jebkurš automobilists sajūt. Daudzas tā negatīvās ietekmes ne visai patīkamā gadalaikā var minimizēt vai pat izslēgt, ja iepriekš sagatavot tam savu automobili. Zemāk ir doti daži padomi par šo tēmu.

auto ziemā

 

1. Lēna vadīšana

Ir jāsāk ar pašu vasaras ieradumiem, un jau pēc tam jānodarbojas ar automobiļa sagatavošanu klimatisko apstākļu izmaiņām. Nav vērts pārspīlēt ātri sabiezējošās krēslas, bieži līstošā lietus, dažreiz zemāk nekā nulle krītošās temperatūras, un saules, kas ir iekārta zemi zem horizonta, vēloties jūs apžilbināt, bīstamība. Tas viss pavisam maz ietekmē satiksmes drošību. Daudz lēnāks vadīšanas stils, vispirms, ir vajadzīgs slapjās ceļa virsmas un daudz garākā bremzes ceļa dēļ, un tas nozīmē, arī apgrūtinātās manevrēšanas pagriezienos dēļ.

2. Parūpējieties par automobiļa tīrību

Kabīnes apšuvumam pēc mazgāšanas ir jābūt rūpīgi nokaltētam un izvēdinātam. Salona, un pat pašas mašīnas mazgāšana no ārienes – nav vispatīkamākā nodarbība temperatūrā zem nulles, tāpēc labāk to veikt automazgātavā. Turklāt ir jāpadomā par jūsu auto ārējo virsmu aizsardzību pret pretapledojuma reaģentiem, ar kuriem pārkaisa ceļus ziemā. Šajā nolūkā eksistē speciālie aizsargpārklājumi un polimēra dekoratīvās plēves.

3. Pārbaudiet priekšējā un aizmugurējā stikla tīrītājus

Stikliem ir jābūt rūpīgi izmazgātiem, ir jābūt novāktiem visiem netīrumiem kopā ar vasaras laikā pielipušiem kukaiņiem. Kukaiņu attīrīšanai pastāv speciāls preparāts. Tīrītāji ir jānoslauka ar baltu audumu, kas ir samitrināta spirtā. Ir jānoslauka tā, lai uz baltā auduma nebūtu netīruma pazīmes. Pievērsiet uzmanību noberzumu vai plaisu neesamībai uz tīrītāju gumijām, kā arī pašu birstu darbderīgumu. Ja ir defekti vai darbnederīgumi, tad nomainiet nederīgās detaļas.

4. Parūpējieties par elektroinstalāciju

Kad ir augsts gaisa mitruma līmenis rudenī, tad ir jāpadomā par dzinēja augstsprieguma vadu papildus aizsardzību, lai nebūtu īsslēgums vai virsmas caursite, jo ir kondensāts uz vadiem. Par labu palīgu tajā var kļūt speciālais aerosols kontaktu tīrīšanai un konservēšanai. Ir nepieciešams pārklāt akumulatoru kontaktus ar konservējošo tauku ziedi, kontrolēt drošinātāju darbspēju, kuri atbild par salona vēdināšanu un apkuri, censties hermētiski noslēgt drošinātāju kārbu, ja tā atrodas zem pārsega.

5. Kondicionieris un lukturi

Pēc vasaras aklimatizēšanas sistēmas gaisa vadi ir piesārņoti un aizsērēti ar putekļiem un kukaiņiem, kas var ietekmēt to caurlaidību, izraisot kļūmes darbā, it sevišķi gaisa kondicionēšanas sistēmai. Vēlams labi veikt šo kanālu tīrīšanu ar putekļu sūcēju no salona iekšienes vai nopūst ar augstspiediena gaisu. Neaizmirstiet attīrīt gaisa tīrīšanas sistēmas gaisa filtrus no netīrumiem un putekļiem, un, ja ir iespēja, tad nomainiet tos. Kontrolējiet ventilācijas efektivitāti – tas atbrīvos jūs no problēmām ar kondensātu uz salona logiem. Pārbaudiet automobiļa ārējā apgaismojuma darbderīgumu, neaizmirstiet par miglas lukturiem.

6. Pārbaudiet blīvētājus

Mitrums, kas iekļūst salonā no ārienes, ir diezgan bīstams tādēļ, ka tas, izņemot parastos piesārņojumus, var saturēt pretapledojuma reaģentu šķīdumu. Ūdens salonā – tas vienmēr ir nepatīkamo smaku avots. Tāpēc ir nepieciešams uzmanīgi aplūkot durvju un logu blīvētājus, kā arī vadīšanas ierīču blīvētājus kabīnē. Ja ir nepieciešams, apšaubāmās vietas ar gumijas blīvētājiem ir jāhermetizē ar speciālo silikona vai glicerīna hermētiķi.

Esiet uzmanīgi uz ceļa un braukšana ziemā nesagādās nepatikšanas


Twitter Facebook Google+