• Tālrunis

    Phone

    +371 67377847

  • E-pasts

    E-mail

    serviss@autogaz.lv

Blogs par autogāzi

CHECK – dzinēja kļūda, darbojoties ar gāzi

Mar 292016

Pastāv viedoklis, ka, automobilim darbojoties ar gāzi, ir „jādeg” zīmei CHECK (dzinēja kļūda). Tie ir maldi. Ja iedegas zīme tikai darbojoties ar gāzi, bet ar benzīnu tās nav, tad tas nozīmē, ka ir problēma, un tā ir jānovērš. Ir liels cēloņu daudzums, kuri ietekmē kļūdu rašanos: gan liess vai trekns degvielas maisījums, gan nepareizi izvēlētā iekārta (reduktors, sprauslas), gan elektronikas pieslēgšana, gan gāzes pievade utt.

Daži servisi lielās, ka tie uzstāda sistēmas, kuras automātiski dzēš kļūdas, taču tas neatrisina problēmu. Kļūdas vienalga ir, un tās var ietekmēt dzinēja darbību. Likumsakarīgi, tādas sistēmas ir zemas kvalitātes, un vienkārši nav spējīgas atrisināt radušās problēmas.

Check engine

CHECK, darbojoties ar gāzi, izpaužas dzinēja problēmu iemesla dēļ, parasti, visbiežāk, tas ir automobiļa aizdedzes sistēmas darbnederīgums. Šī kļūda (aizdedzes izlaišanas) rodas, jo ar gāzi degvielas maisījuma aizdegšanas prasības ir daudz augstākas, nekā ar benzīnu. Ir ļoti svarīgi novērot aizdegšanas elementus (sveces, vadi, spoles). Lambda zondes arī ietekmē kļūdas rašanos un, ja tās ir darbnederīgas, tad borta dators nepareizi regulē benzīna, atbilstoši, arī gāzes padevi (visbiežāk, darbnederīgās zondes noved pie degvielas palielinātā patēriņa).

Ja parādīsies CHECK, nav jāpadodas panikai. Zīme CHECK – tā ir informācijas zīme, kas brīdina par kaut kādu darbnederīgumu. Ja Jūsu automobilis nepazaudēja iespēju kustēties – dodieties uz kvalificēto servisu, kur Jums varēs sniegt kvalitatīvo palīdzību. Diagnosts noteiks cēloni un pateiks, kas ietekmēja tā rašanos. Ja kļūda radusies gāzes vainas dēļ, nav pietiekami dzēst to, ir jāveic gāzes iekārtas regulēšana (programmēšana), lai šī kļūda atkal nerastos.

Kļūdu dzēšana

Nav jābaidās no gāzes iekārtām Jūsu automobilī. Mūsdienīgai gāzes iekārtai, ja tā ir kvalitatīvi uzstādīta pēc visām prasībām un normām, ir liels aizsardzības pakāpju daudzums. Iekārta kalpos Jums ilgus gadus, būtiski taupot Jūsu budžetu.

Veiksmi uz ceļiem!


Twitter Facebook Google+