• Tālrunis

  Phone

  +371 67377847

 • E-pasts

  E-mail

  serviss@autogaz.lv

Blogs par autogāzi

Automobilis ar gāzes iekārtu – iegādāties vai nē?

Nov 202015

Kam Jūs pievēršat uzmanību, kad izvēlaties sev lietoto automobili iegādei, tādos populāros Latvijas sludinājumu portālos kā SS.LV, Auto24.lv u.c.? Parasti Jūs pievērsīsiet savu acu skatu tādiem automobiļa galvenajiem raksturlielumiem un parametriem kā izlaiduma gads, nobrauktais attālums, dzinēja apjoms. Tas, vai automobilim ir uzstādīts autogāzes aprīkojums tiek uzskatīts par patīkamu papildinājumu, “bonusu” un nelielu karmas plusiņu salīdzinājumā ar tādu pašu auto, bet bez autogāzes. Bet kas notiek pēc tam, kad Jūs nopirkāt automobili, kas ir aprīkots ar alternatīvās degvielas barošanas sistēmu? Gadās, ka auto īpašniekam laimējās un viņš sāk taupīt naudas līdzekļus jau sākot ar pirmajiem nobrauktiem kilometriem, bet gadās arī tā, ka sistēma, kas sākotnēja bija paredzēta taupībai, pieprasa papildus naudas līdzekļu ieguldījumu. Šī posta mērķis ir norādīt uz tiem faktoriem, kurus būtu jāņem vērā, lai nepārmaksātu par jau uzstādītu aprīkojumu.

BMW ar autogāzes sistēmu

Iegādājoties auto, kas ir aprīkots ar automobiļa gāzes sistēmu, ir vērts pievērst uzmanību šādām lietām:

 1. Garantijas lapa/talons uzstādītajam aprīkojumam. Kurš ir atbildīgs par uzstādītās sistēmas kvalitāti? Kvalificētais serviss vai santehniķis Janka no tuvējā garāžas kooperatīva?
 2. Gāzes aprīkojuma uzstādījuma datums. Sistēmas novitāte vismaz ir atkarīga no tā, kurā desmitgadē tā ir tikusi uzstādīta.
 3. Tehniskās apkalpošanas regularitāte. Cik bieži gāzes sistēma tikusi iestatīta un apkalpota ilgā laika periodā.
 4. Uzstādītās sistēmas vizuālā kārtība. Kvalificētais serviss nekad neatstās pēc sevis atkailinātu vadu vai noplēstu izolāciju. Sistēmai ir jāatrodas maksimālās izolācijas stāvoklī, kā arī cieši nostiprinātai pie auto korpusa. Gadījumā, ja šīs prasības nav ievērotas, visdrīzāk gāzes barošanas sistēmā iejaucās nekvalificēta meistara roka.
 5. Gāzes smakas esamība/neesamība salonā. Gāzes smakas klātbūtne var nozīmēt to, ka sistēma nav pietiekami hermētiska (zem dzinēja vāka vai bagāžas nodalījuma), kā arī gumijas cauruļu nodilumu (kurus ir nepieciešams nomainīt).
 6. Gāzes balona atestācijas termiņš. Daudzi pārdevēji un uzstādītāji var apgalvot, ka gāzes balonam nav sava ekspluatācijas termiņa, bet tomēr tas neatbilst patiesībai. Katram gāzes balonam ir jābūt atestētam un ir jābūt savam noteiktajam ekspluatācijas termiņam. Pretējā gadījumā automobiļa īpašnieks riskē neiziet ikgadējo tehnisko apskati.
 7. Balona vizuālais stāvoklis. Visbiežāk tas ir attiecināms uz tiem baloniem, kas nostiprināti transportlīdzekļa ārpuses. Dziļās korozijas pēdas un deformācijas negarantē balona ekspluatācijas drošību un ilglaicību.
 8. Spontānā pārslēgšana uz benzīnu. Ja automobiļa gāzes sistēma nav pietiekami labi iestatīta, nospiešana uz gāzes pedāli var izraisīt pēkšņo dzinēja darba pārslēgšanu no gāzes uz benzīnu.
 9. Vai automobiļa tehniskajā pasē ir atzīmē par gāzes aprīkojuma uzstādījumu? Jā šādas atzīmes nav, tad jaunam īpašniekam ir izredzes “iekrist” papildus izmaksās, kas ir saistītas ar nekvalitatīva sistēmas uzstādījuma nepilnību novēršanu, lai sekmīgi izietu tehnisko apskati un reģistrēt aprīkojumu.

Kā redzams no augstākminētā, automobiļa gāzes aprīkojuma esamība var būt ne tikai liela priekšrocība, kas palīdz palīdz ietaupīt naudu uz katra soļa un ceļa kilometra, bet arī var atstāt nepatīkamu iespaidu no tā lietošanas, ja sistēma tika uzturēta sliktā darba kārtībā un tika montēta ignorējot standartus un noteikumus.

Tomēr, ja Jūs gribat saņemt kvalificētu ekspertu viedokli par izvēlēto auto ar gāzes iekārtu, mēs būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu servisā, kas atrodas Rīgā, Sēlpils ielā 5.

 


Twitter Facebook Google+